W sieci możemy natknąć się na masę ogłoszeń dotyczących transportu i przeprowadzek. Ale skąd mamy wiedzieć jaką firmę wybrać? W tym artykule postaramy się wyjaśnić czym kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej, tak aby trafić na rzetelnych usługodawców.

move house dozwolone

Dla celów artykuły załóżmy, że Pan Andrzej chce się przeprowadzić z Bydgoszczy do Warszawy. Pierwszą rzeczą jaką robi jest wpisanie w przeglądarkę hasła przeprowadzki Bydgoszcz. Chwilę potem pojawia się cała masa firm przeprowadzkowych. A zatem w jaki sposób wybrać odpowiednią ekipę tragarzy, tak aby cała usługa przebiegła sprawnie i bezpiecznie? W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty na które należy zwracać uwagę, przy wyborze firmy przeprowadzkowej.

Większość osób, szukających firmy przeprowadzkowej kieruje się głównie kryterium ceny za wykonanie usługi. Zatem należy zadać sobie pytanie. Czy wysoka cena zagwarantuje nam bezpieczny i solidny transport naszego mienia? Nic bardziej mylnego cena nie idzie w parze z jakością usług. Jakość tą stanowią pracownicy danej firmy oraz ich doświadczenie. Lecz skąd mam wiedzieć czy pracownicy są doświadczeni i rzetelni? Tego nigdy nie wiadomo, chyba że ktoś nam polecił daną firmę i za nią ręczy. Dlatego jeśli nie mamy opcji skorzystać z poczty pantoflowej, najlepiej kierować się poniższymi zasadami. Na początku dobrze jest wybrać sobie 3-4 firmy, sięgnąć po telefon i dzwonić. Ale o co pytać?

Pierwszą podstawową sprawą upewnienie się od kiedy firma działa na rynku. Jest to kluczowa kwestia. Dobra firma przeprowadzkową powinna się pochwalić co najmniej kilkuletnią działalnością w branży. Równie dobrze jest gdy posiada referencje od poprzednich klientów. Weryfikacja tych podstawowych informacji pozwoli nam oddzielić profesjonalne przedsiębiorstwa od tzw. młodego narybku, którego powstaje bardzo dużo w ostatnim czasie.

Podczas rozmowy należy koniecznie zadać pytanie jakim autami dysponuje przewoźnik. Jest to istotne ponieważ do typowych aut do 3,5 tony mieści się wyposażenie 2-3 pokoi. Natomiast jeżeli mamy do przeprowadzenia cały dom jednorodzinny, należy szukać aut tzw. Meblowozów powyżej 3,5 masy własnej. Ważne jest też to aby samochód sam w sobie był dostosowany do przewozu mebli. Czyli miał odpowiedniego typu zabudowę kontenerową. Wielkość samochodu jest bardzo istotna. Co prawda przeprowadzka na sąsiednie osiedle może odbyć się na dwa razy 3,5 tonowym samochodem, natomiast przeprowadzka poza granice miasta, województwa będzie już stanowiła problem czasowy i pieniężny jeśli odbędzie się na dwie tury.

Kolejną istotną kwestią jest pakowanie mienia oraz jego zabezpieczenie. Musimy wiedzieć w jaki sposób pracownicy firmy zabezpieczą nasze meble. Jakiego sprzętu używają? Mowa tutaj o pasach transportowych, pasach do noszenia mebli, foliach zabezpieczających meble itp. Należy także uzgodnić kwestię odpowiedzialności za uszkodzenie mienia. Profesjonalna firma przeprowadzkowa dysponuje odpowiednim ubezpieczeniem OCP (Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika) na kwotę co najmniej 50 000zł. Owe ubezpieczenie stanowi swego rodzaju zabezpieczenie w momencie wypadku drogowego lub uszkodzenia podczas przenoszenia mienia przez pracowników firmy.

Powyższe informacje powinny w znacznym stopniu uprościć proces wyboru odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Co ważne należy wystrzegać się firm bez historii i doświadczenia, które mogą przynieść więcej szkody niż korzyści.