Z naszego doświadczenia wiemy, że przeprowadzka to nie lada wyzwanie dla osób, które robią to po raz pierwszy. W tym krótkim tekście chcielibyśmy Wam pokazać unikalne pomysły oraz sposoby, które ułatwiają przejście przez mozolny proces przeprowadzki oszczędzając przy tym stres i pieniądze.

Spakowane rzeczy do przeprowadzki

Prawidłowo spakowane rzeczy do przeprowadzki

Przeprowadzka nie musi być skompilowana jeśli tylko będziecie odpowiednio do niej przygotowani. Na początku musimy dokonać niezbędnych zakupów. Do przeprowadzki potrzebne nam będą:

Pudełka i kartony.

Najlepiej udać się do sklepu typu Biedronka, Lidl, Tesco itp. i zapytać czy posiadają zbędne opakowania. Trzeba pamiętać, że ilość kartonów jest zależna od ich objętości oraz tego ile mamy rzeczy w domu. Na małą przeprowadzkę kawalerki 20m2 potrzebujemy około 10-20 kartonów. Natomiast jeżeli chcemy przewieźć rzeczy z domu o wielkości 120m2, gdzie mieszka 5 osób to możemy potrzebować ich ponad 100. Jeżeli nie mamy czasu lub chęci, aby odwiedzić pobliski market to oczywiście możemy zlecić to firmie przeprowadzkowej lub na własną rękę znaleźć firmy sprzedające opakowania. Kartony są niezwykle uniwersalne. Spakujemy w nie wszystkie książki, dokumenty, akcesoria łazienkowe, zastawę stołową itp. Przy pakowaniu elementów szklanych obowiązkowo musimy stosować gazety lub inne wypełniacze. Po spakowaniu rzeczy do kartonów każdy z nich zaklejamy taśmą klejącą od góry i od dołu. Dobrą praktyką jest podpisanie wszystkich kartonów np. kuchnia, salon, ubrania dziecka czy piwnica. Ułatwia to pracę firmie przeprowadzkowej, ponieważ przy rozładunku Panowie dokładnie wiedzą do jakiego pomieszczenia trafić kartony. Ponadto wszystkie rzeczy szklane oraz te podatne na uszkodzenie należy dodatkowo opisać, aby firma przeprowadzkowa zachowała szczególną ostrożność. Ostatnią poradą będzie wycięcie po bokach kartonów uchwytów na dłonie. Oczywiście należy to zrobić przed spakowaniem rzeczy do kartonu.

Worki foliowe.

Są one niezbędnym elementem każdej przeprowadzki. W tym miejscu przydatna uwaga. Dobrze jest zakupić porządne worki znanej marki niż te z najniższej półki. Ponieważ jak wiemy z własnego doświadczenia są one bardziej odporne na porwania przez co minimalizujemy ryzyko ich przerwania. W worki najlepiej spakować wszystkie ubrania, pościele, poszewki i kołdry. Nie pakujemy do worków żadnych ciężkich oraz ostrych przedmiotów. Dobrą praktyką jest pakowanie ubrań do worków wraz z wieszakami. Wystarczy tylko zrobić mała dziurkę na dnie worka i przy rozpakowywaniu możemy ubrania od razu wieszać do szafy.

Folia stretch, kołdry i koce.

Są to idealne zabezpieczenia dla twoich mebli. Używając kocy zawsze zabezpieczamy meble w szczególności te ze szklanymi drzwiami. Ponadto warto zadbać w ten sposób o telewizory, komputery i każdy inny delikatny sprzęt. Folia stretch, dodatkowo usztywnia mebel i powoduje, że koce nie ześlizgują się z mebli i sprzętu RTV.

Stosowanie się do powyższych uwag ułatwi pracę wszystkim zaangażowanym w proces przeprowadzki. Oczywiście jeżeli nie masz czasu na mozolne pakowanie możesz zlecić cały proces od A do Z firmie przeprowadzkowej.